Auto püsitellimus ettevõtetele

Hetkel kiirelt muutuvas majanduses, kus ettevõtted peavad muutuma üha paindlikumaks, võib auto püsitellimus olla soodne ja kasulik otsus.

Auto püsitellimuse kõige olulisemad eelised:

●      Kuutasus on kõik sõidukiga kaasnevad kulud (kindlustused, hooldused remondid, rehvid ja rehvivahetused, maanteeabi) v.a kütus;

●       lepingu sõlmimine ühe tööpäeva jooksul virtuaalselt;

●      püsitellimust on võimalik vormistada avatud lepinguga, mida on võimalik igal ajal ilma täiendavate kohustusteta lõpetada või valida fikseeritud leping pikkusega kuni 48 kuud, mis on soodsama kuumaksega;

●      kindel fikseeritud kuumakse kogu tellimuse perioodiks.

Auto püsitellimus on teenus, mis võimaldab rentida uue või uueväärse auto fikseeritud kuutasu eest ettevõttele sobivaks perioodiks.

Püsitellimuse saab vormistada kuni aastaks avatud lepingu alusel. Sellise lepingutüübi puhul võib lepingu üles öelda igal ajal ja lisakulusid sellega ei kaasne. Kinnise lepingutüübi puhul ei ole võimalik lepingut varem ilma lisakulutusteta lõpetada ning see kehtib senikaua kuni leping on sõlmitud. Kinnise lepingutüübi eelis ettevõttele on aga soodsam kuutasu.

Erinevalt tavalisest autoliisingust sisaldab auto püsitellimus kõiki auto kasutuskulusid, sealhulgas kindlustusi, korralisi hoolduseid, tavapärast kulumisremonti, rehve ja rehvide hooajalist vahetust ning hoiustust.

See tähendab, et ettevõte saab oma kulutusi täpselt planeerida, kartmata ebameeldivaid üllatusi, näiteks euribori tõusu või hooldushindade kallinemist.

 

Miks on auto püsitellimus ettevõtetele kasulik?

●       Paindlikkus ja prognoositavus. Ettevõtted saavad kohandada autode arvu vastavalt oma hetkevajadustele.

●       Bilansikohustust pole. Tellitud või renditud autosid ei pea võtma ettevõtte bilanssi põhivarana, need on ettevõtte bilansivälised kohustused.

●       Lihtsustatud maksuhaldus. Teenusepakkuja kaasab kuumaksesse kõik asjakohased maksud (automaks jne) või korraldab nende tasumise.

●       Ettevõtte autopargi lihtsustatud haldamine, mis vabastab aega ja ressursse ettevõtte muudeks vajadusteks. Sõidukite hoolduste või rehvivahetuste organiseerimiseks pole vaja oma aega ja ressursse investeerida – selle eest hoolitseb teenusepakkuja.

●       Prognoositavad kulud. Ei pea muretsema selle pärast, et euribori muutuv osa või kohustuslike kindlustuste hind võib mõnel kuul järsult tõusta.

●       Alustada saab ühe autoga. Soodsate tingimuste saamiseks ei ole vaja tellida kümneid sõidukeid.

●       Kiire otsustamine. Auto püsitellimuse vormistamine on lihtne ja arusaadav – leping sõlmitakse tavaliselt ühe tööpäeva jooksul. Ettevõtte andmeid hinnatakse kohe, ilma keeruliste protseduurideta. Majandusaasta aruandeid esitada ei ole vaja.

●       Madal lepingutasu. Auto püsitellimuse korral võidakse rakendada lepingutasu, mis on tunduvalt madalam kui muude pikaajaliste renditeenuste vahendustasu ja sõiduki liisingu puhul esimene sissemakse.

●       Töötajate motiveerimine ilma pikaajaliste kohustusteta. Töötajale saab võimaldada sõiduki ilma pikaajalisi ning ka administreerimisega seotud kohustusi võtmata.

Ligikaudne kulude võrdlus

Vaatame näidet, kus ettevõte valib püsitellimusena keskklassi auto, mille kuumakse on 500 eurot.

See makse sisaldab kõike - alates kindlustustest kuni rehvivahetusteni.

Võrdluseks, tavapärase kapitali- või kasutusrendi korral, tuleb tasuda aga järgmised maksed:

-      auto igakuine amortisatsioon,

-      intressimaksed, sh. euribori muutuv osa,

-      kohustuslik liiklus- ja kaskokindlustus,

-      talve- ja suverehvide ostmine,

-      regulaarsed hooldused, rehvivahetused ja hoiustamised;

-      autoremont: alates piduriklotsidest ja klaasipuhastitest kuni muude sõiduki garantii alla mittekuuluvate töödeni,

-      tehnoülevaatus,

-      (tulevane) automaks.

Lisaks mainitud kuludele tuleb arvestada ka ajaressursiga - autopargi haldamise peab enda peale võtma ettevõtte töötaja, jälgides kõiki või osasid ülaltoodud kulusid.

Kui ettevõte valib auto ostmise, on esialgne investeering palju suurem, samuti juba mainitud lisakulud, mis kõik vähendavad võimalust antud raha mujale investeerida.

Toome välja veel mõned näited, kus auto püsitellimus võib olla kasulik erinevate valdkondade ettevõtetele.

Idufirmad, IT-tööstus

Paindlikkus.Tehnoloogiatööstus on tuntud oma kiire kasvu ja muutuvate vajaduste poolest. Auto püsitellimus annab sellistele ettevõtetele vajaliku paindlikkuse, võimaldades neil kiiresti kohaneda muutuva töötajate arvuga ja projektidega ilma suuri kohustusi võtmata.

 

Ettevõtte kuvand. Uusima põlvkonna autod, sealhulgas ka moodsamad elektriautod, mis on saadaval püsitellimusega, aitavad muuta ettevõtte mainet, demonstreerides innovatsiooni ja jätkusuutlikke väärtusi, mis on antud valdkonna ettevõtetele olulised.

Müük ja klienditeenindus

Mobiilsus. Müügi- ja klienditeeninduse spetsialistid veedavad suure osa oma ajast autos, et kliente külastada. Sõiduki püsitellimus tagab sellistele ettevõtetele vajaliku mobiilsuse, vähendades samal ajal auto haldusega kaasnevat koormust. Püsitellimuse raames on võimalik valida iga müügiinimese jaoks sobiliku läbisõiduga tellimuse pakett.

 

Positiivne esmamulje. Kvaliteetne ja kaasaegne auto aitab luua potentsiaalsetele klientidele parema esmamulje, mis on müügiprotsessi vajalik osa.

Reklaam ja turundus

Projektipõhine töö. Reklaami- ja turundusagentuurid töötavad sageli pidevas projektirežiimis, mis tähendab muutuvat nõudlust töötajate ja ressursside järele. Auto püsitellimus võimaldab sellistel ettevõtetel kiiresti kohaneda uute projektide nõuetega.

 

Loovus ja kaubamärgi maine edendamine. Kasutades kaasaegseid ja stiilseid sõidukeid saab agentuur esile tõsta oma ainulaadset lähenemist ning jätta endast tugeva esmamulje.

Ehitussektor

Muutuvad objektide asukohad. Ehitusprojektid nõuavad sageli töötajate viibimist erinevatel, vahel kaugel asuvatel objektidel. Auto püsitellimus tagab vajaliku mobiilsuse näiteks ehitusobjekti jälgimiseks, pakkudes samuti raskemates oludes töötamiseks sobivaid sõidukeid - maastureid, linnamaastureid.

 

Projektide kestvus. Arvestades, et ehitusprojektid võivad kesta mõnest kuust kuni mitme aastani, võimaldab auto püsitellimus ettevõtetel projekti jooksul paindlikult kohaneda muutuva nõudlusega sõidukite järele.

Teaduslikud uurimisprojektid

Territooriumide ja objektide mõõdistamine. Teaduslikud uurimisinstituudid, mis teevad välitöid, nagu bioloogilised, geoloogilised või keskkonna uuringud, vajavad raskesti ligipääsetavatesse uurimiskohtadesse jõudmiseks spetsiaalseid sõidukeid. Auto püsitellimus võimaldab teadlastel valida paindlikult sobivad sõidukid vastavalt konkreetse projekti vajadustele, ilma et see suurendaks üldisi uurimiskulusid.

Auto püsitellimus pakub ettevõtetele palju eeliseid, sõltumata nende tegevusvaldkonnast. Kokkuvõtlikult võib öelda, et sõiduki püsitellimus annab ettevõttele meelerahu, sest vähendab vajadust autopargi haldamise järele, hoiab igakuised kulud kontrolli all ning annab võimaluse olla paindlik kui autoparki on vaja kiirelt vähendada või suurendada.

Kuidas teha SIXT+ püsitellimust

1. Vali auto

SIXT+ autopargis on esindatud kõik populaarsemad säästu-, kesk- ja äriklassi automudelid.

2. Täida avaldus

Pärast avalduse esitamist võtab SIXT+ klienditeenindaja sinuga ühendust ühe tööpäeva jooksul.

3. Sõlmi leping ja soorita makse

Lepingu allkirjastamise järel tuleb tasuda lepingutasu ja esimene kuumakse.

4. Võta auto ja sõida

Autole saad kohe ise järele tulla SIXT+ parklasse või tellida sõiduki kojutoomine.
Küsimuste korral:

Lae alla SIXT+ BALTICS rakendus